Odkazy na webové stránky s programem Cumulus MX v ČR

Protože v současné době se již počet stanic, které využívají program Cumulus MX rozrůstá, uvádím pro srovnání částečný seznam webových stránek amatérských meteorologických stanic v České republice, hež tuto novou verzi oblíbeného programu využívají. Jedná se o různé modifikace, ale pro srovnání je vhodné se podívat, jak i jiné stránky vypadají. Seznam zcela jistě není úplný a zobrazované údaje se mnohdy dost liší podle toho, jaký typ meteorologické stanice je použit jako výchozí zdroj dat a jak zručný je tvůrce webu. Nicméně porovnání je to docela poučné.
V přehledu jsou uvedeny pouze webové stránky meteorologických stanic založené na programu Cumulus MX, které se mi podařilo dohledat, či na které jsem byl upozorněn. Jedná se zatím o 10 aktivních webů ke dni 27.05.2021, ale věřím, že stránek bude během roku postupně přibývat. V přehledu je uvedeno i číslo verze a sestavení programu Cumulus MX, neboť jednotlivé verze se navzájem dost liší a mají rovněž jiné šablony.
Česká republika
Město (obec) Verze Cumulus MX Poznámka
Brandýs nad Labem, okr. Praha - východ 3.10.5 (sest. 3122) stránky v angličtině
Jihlava - Březinky 3.10.5 (sest. 3122) částečně přeložené stránky
Kamenice, okr. Praha - východ 3.11.3 (sest. 3132) stránky v angličtině
Kladno 3.6.3 (sest. 3079) přeložené stránky se šablonami Weather Blues (PHP)
Konstantinovy Lázně, okr. Tachov 3.6.5 (sest. 3081) jen přeložené stránky se šablonami Weather Blues (PHP)
Lomnice u Tišnova, okr. Brno - venkov 3.9.3 (sest. 3098) jen přeložené původní klasické stránky
Nová Paka, okr. Jičín 3.9.7 (sest. 3107) přeložené stránky Weather Blues (PHP)
Nová Paka, okr. Jičín 3.10.5 (sest. 3122) přeložené stránky Weather Blues (PHP)
Rájec, okr, Rychnov nad Kněžnou 3.10.5 (sest. 3122) přeložené stránky Weather Blues (PHP)
Vikýřovice, okr. Šumperk 3.11.3 (sest. 3132) stránky v angličtině

Na webových stránkách je vhodné uvádět jak verzi použitého programu, tak i číslo jeho sestavení pro případ dotazu k webu. Rovněž je dobré zveřejnit kontakt na provozovatele meteorologické stanice. Pokud se obáváte zneužití mailové adresy různými roboty, můžete to udělat obdobně jako to mám u svého kontaktu, případně použít návštěvní knihu. Při prohlížení webových stránek jsem zjistil, že stažené vzory jsou často upravovány s elementárními chybami nebo samotný program je nesprávně nastaven. Kontakt na provozovatele by mi umožnil zaslání upozornění a poskytnutí pomoci při nápravě chyb. Také by bylo vhodné na svých stránkách upozornit na změny v provozu meteostanice, případně na ukončení jejího provozu nebo webových stránek.
V přehledu jsou uvedeny pouze stránky, které vycházejí z programu Cumulus MX. Stránky dalších stanic, které využívají i jiné programy, je možné dohledat např. na stránkách IN-POČASÍ a na dalších webech.